Στις 01/02/2024 η ένωση μας έκοψε την πρωτοχρονιάτικη πίτα για την περιοχή Φιλιατών στο Δημαρχείο της πόλης.
Από το Δ.Σ. συμμετείχαν ο Πρόεδρος Δώρης Δήμας. Επίσης συμμετείχε και ο επίτιμος πρόεδρος Τάκης Πετσίνης και πλήθος συναδέλφων καθώς και αντιδήμαρχοι του δήμου.
Ο πρόεδρος απεύθυνε χαιρετισμό εκ μέρους του Δ.Σ. , ενημέρωσε τα μέλη για την δράση του Συλλόγου και τους κάλεσε να πάρουν μαζικά μέρος στην Γ.Σ. της ΕΝΩΣΗΣ μας στις 24/02/2024 στο ΠΑΝΘΕΟΝ στην Ηγουμενίτσα.
Χαιρετισμό απεύθυνε επίσης ο αντιδήμαρχος Παρασκευάς Βλάχος εκπροσωπώντας τον Δήμαρχο που απουσίαζε για υπηρεσιακούς λόγους.
Ακολούθησε διάλογος με τους παρευρισκόμενους συναδέλφους.
Ηγουμενίτσα 03/02/2024