Ολοκληρώθηκε η γιορτή του αθλητισμού “5ο il porto triathlon” στην Ηγουμενίτσα-Υποδειγματικά τηρήθηκαν τα πρωτόκολλα

Βαθμό… άριστα έβαλαν οι συμμετέχοντες στο 5ο IL PORTO TRIATHLON στους διοργανωτές, με την απόλυτη τήρηση των υγειονομικών πρωτοκόλλων να αναγνωρίζεται από το σύνολο των αθλητών, που πήραν μέρος στον αγώνα που διεξήχθει για 5η συνεχή χρονιά και διοργάνωσαν από κοινού η Ολυμπιακή Ακαδημία Ηγουμενίτσας, η Περιφερειακή Ενότητα Θεσπρωτίας, ο Δήμος Ηγουμενίτσας, ο Οργανισμός Λιμένος Ηγουμενίτσας και το Επιμελητήριο Θεσπρωτίας.

Μάλιστα, ο σχεδιασμός των υγειονομικών μέτρων και η απόλυτη προσήλωση στην τήρησή τους, από την ώρα της παραλαβής των πακέτων συμμετοχής έως και την ολοκλήρωση του προγράμματος, χαρακτηρίστηκαν υποδειγματικές από τους συμμετέχοντες που ήρθαν στην Ηγουμενίτσα από πολλά μέρη της Ελλάδας (περισσότεροι από 170 αθλητές και αθλήτριες, ερασιτέχνες και επαγγελματίες, διεκδίκησαν μια θέση στο βάθρο).

ΚΕΧΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ M M1 13-34 00:49:26

Μεγάλος νικητής στον αγώνα SPRINT (750m κολύμβηση σε ανοιχτή θάλασσα – 20km ποδήλατο – 5km τρέξιμο) μεγάλος νικητής αναδείχθηκε ο βετεράνος και πολύπειρος Χρήστος Γαρέφης.

ΠΑΝΤΖΑΡΤΖΙΔΟΥ ΕΛΙΣΑΒΕΤ F F1 18-39 01:18:25.550

Στην κατηγορία opympic (1.500 μ. κολύμπι, 40 χλμ ποδήλατο, 10 χλμ τρέξιμο) νικητής αναδείχθηκε ο Χρήστος Πολύζος,