Πέντε Θεσπρωτοί δρομείς συμμετείχαν στον ορεινό αγώνα “9ο Corfu Mountain Trail” στην Κέρκυρα (+εικόνες)

Share Button

Έντονο άρωμα Θεσπρωτίας είχε ο αγώνας “9ο Corfu Mountain Trail” που πραγματοποιήθηκε το Σαββατοκύριακο στην Κέρκυρα.

Μετά την εντυπωσιακή εμφάνιση του Κώστα Βενέτη στον μαραθώνιο (40 χιλ.) και την επική προσπάθεια του Κωνσταντίνου Μιχαήλ στον αγώνα 110 χιλ., την σκυτάλη πήραν την Κυριακή άλλη πέντε δρομείς.

Στον αγώνα των 20 χιλιομέτρων συμμετείχαν δύο αθλητές. Ο Ηγουμενιτσιώτης Γιάννης Βρύσης  τερμάτισε σε χρόνο 02:46:08 (11ος στην γενική κατάταξη-4ος στην ηλικιακή κατηγορία 41+), ενώ τον ακολούθησε κατά πόδας ο Παραμυθιώτης Μιχάλης Αναστασόπουλος με επίδοση 02:51:50 (15ος στην γενική κατάταξη-1ος στην ηλικιακή κατηγορία 56+).

Στον αγώνα των 10 χιλιομέτρων συμμετείχαν ο Νίκος Θεοχάρης που σημείωσε επίδοση 01:06:17, η Φρειδερίκη Κολιάκη που τερμάτισε σε χρόνο 01:18:42 (3η θέση στην κατηγορία των γυναικών) και ο Πολύκαρπος Μποζούρης με χρόνο 01:25:39.