Πέρασε από την Κατερίνη ο Θεσπρωτός, 3-1 τον Βατανιακό

ThesprotosfcΜε μεγάλο πρωταγωνιστή τον Δημήτρη Παππά που πέτυχε 2 γκολ, ο Θεσπρωτός πέτυχε μεγάλη νίκη στην Κατερίνη επί του Βατανιακού με σκορ 3-1 με ανατροπή και σε συνδυασμό με την ήττα του Αχιλλέα Νεοκαισάρειας και την ισοπαλία του Α.Ο.Τρικάλων απέχει πλέον μόλις δύο βαθμούς από την κορυφή και παραμένει για τα καλά στο κόλπο της ανόδου.

Οι γηπεδούχοι αιφνιδίασαν και κατάφεραν να προηγηθούν. Στο 31ο ο Τάχος επιχείρησε σουτ μέσα από την περιοχή, η μπάλα βρήκε σε πόδια αμυντικών, άλλαξε πορεία και αιφνιδίασε τον Πάντο κάνοντας το 1-0. Η απάντηση των «κιτρίνων» ήταν άμεση. Ο Ντόκος στην επιστροφή του μετά από αρκετό καιρό στην αρχική ενδεκάδα έφερε το ματς στα ίσα στο 39ο λεπτό και ο Δημήτρης Παππάς στο 44ο λεπτό πέτυχε την ολική ανατροπή βάζοντας την ομάδα του μπροστά στο σκορ.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Θεσπρωτός κυριάρχησε απόλυτα και κατάφερε να μετουσιώσει την υπεροχή του σημειώνοντας και τρίτο γκολ με «δράστη» και πάλι τον Δημήτρη Παππά ο οποίος στο 57ο λεπτό σφράγισε τη νίκη της ομάδας του κάνοντας το 3-1.