Συνεχίζεται η μεταγραφική ενίσχυση του Θεσπρωτού εν όψει της νέας χρονιάς.
Οι διοικούντες τον σύλλογο ήρθαν σε συμφωνία με τον Στέφανο Συμεωνίδη (20 ετών αριστερό μπακ χαφ) o οποίος την περασμένη σεζόν αγωνίστηκε στον Κεραυνό Αγγελοχωρίου.
Η μεταγραφή του νεαρου΄ ποδοσφαιριστή είναι η τέταρτη για το πλατανόφυλλο.
Eίχε προηγηθεί το διπλό κτύπημα με τους Αργεντινούς ‘Άαρον Τόμας Βαρέλα (22 ετών, δεξιοπόδαρος μεσοεπιθετικός) και Ματέο Μπενινκάζα (17 ετών, αριστεροπόδαρος εξτρέμ), ενώ ακολούθησε η απόκτηση του Μάριου Ζελέκου.