Πλήρωσε ένα καταστροφικό τρίλεπτο στην επανάληψη ο Θεσπρωτός στα Τρίκαλα, ήττα με 2-1 από τον ΑΟΤ

Share Button

Παρότι προηγήθηκε στο σκορ και πήγε στα αποδυτήρια έχοντας το προβάδισμα, ο Θεσπρωτός υπέκυψε στην ανωτερότητα του ΑΟ Τρικάλων στην επανάληψη γνωρίζοντας την ήττα με 2-1.

Η ομάδα του Ρότσα πλήρωσε ένα καταστροφικό τρίλεπτο στην επανάληψη (62′-64′) οπού δέχθηκε δύο γκολ και επιστρέφει στην βάση της με άδεια χέρια.

Το πλατανόφυλλο παραμένει στην επικίνδυνη ζώνη με μοναδική παρηγοριά τα ευνοϊκά αποτελέσματα των αγώνων των έτερων συνδιεκδικητών της παραμονής.

Προβάδισμα κόντρα στη ροή του αγώνα

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και στο 5ο λεπτό κέρδισαν πέναλτι. Ο Νίκος Σκόνδρας ανέλαβε την εκτέλεσε αλλά έστειλε την μπάλα στο δοκάρι σπαταλώντας μοναδική ευκαιρία να δώσει το προβάδισμα στην ομάδα του.
Στο 11ο λεπτό ο ΑΟΤ απείλησε εκ νέου όταν από σέντρα του Μπουκουβάλα ο Νίκος Σκόνδρας έκανε το σουτ από διαγώνια θέση αλλά ο Πάνου ήταν στη σώστη θέση και απομάκρυνε.
Οι γηπεδούχοι συνέχισαν να έχουν την μερίδα του λέοντος στις ευκαιρίες.
Στο 17ο λεπτό σε κόρνερ του Μπουκουβάλα η κεφαλιά του Γιάννη Σκόνδρα έφυγε άουτ.

Στο 22ο λεπτό ο Θεσπρωτός απείλησε για πρώτη φορά όταν το σουτ του Villalba μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος. Στην εξέλιξη της φάσης ο Σαμαντάς έφυγε απέναντι από τον Πάνου σούταρε με τον εξαιρετικό τερματοφύλακα του Θεσπρωτού να μπλοκάρει.
Στο 38ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να προηγηθούν κόντρα στη ροή του αγώνα. Ο Villalba με καρφωτή κεφαλιά έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του. Αμέσως μετά είχαν και μία καλή φάση με τον Μπουμπούκη το σουτ του οποίου εξουδετέρωσε ο Παπαδόπουλος…
Τα Τρίκαλα πίεσαν για να φτάσουν στην ισοφάριση πριν οι δύο ομάδες πάνε στο ημίχρονο και στο 44’ ο Μαλάκος με συνατό σουτ σημάδεψε και αυτός, όπως και ο Νίκος Σκόνδρας στο ξεκίνημα, το οριζόντιο δοκάρι!!!

Καταστροφικό τρίλεπτο

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι συνέχισαν να πιέζουν και μέσα σε ένα εκρηκτικό τρίλεπτο καάφεραν να ανατρέψουν το εις βάρος τους σκορ.
Στο 62ο λεπτό ο Νίκος Σκόνδρας έφερε το παιχνίδι στα ίσα όταν από μπαλιά του Μπέκα ο μεσοεπιθετικός των Τρικάλων τσίμπησε την μπάλα από τον Πάνου και την έστειλε στα δίχτυα.
Πριν οι φιλοξενούμενοι ανασυνταχθούν δέχθηκαν και δεύτερο κτύπημα αυτή τη φορά με δυνατό σουτ του Σαμαντά μέσα από την περιοχή ο οποίος γύρισε τούμπα το ματς κάνοντας το 2-1.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο κ. Μαργιόλας από την Καρδίτσα με βοηθούς τους κ.κ. Καλογριανίτη (Καρδίτσας), Κατσαρό (Ευρυτανίας). Έδειξε κίτρινες κάρτες στους Μαντίκα, Αγγελούλη του Θεσπρωτού

ΑΟ Τρίκαλα: Παπαδόπουλος, Μπουκουβάλας, Τζιώρας (89ο Μαγκούτης), Σκόνδρας Ι., Μαλάκος (58ο Βασιλείου), Σαμαντάς, Μπραντίτσας (89ο Κοντογιώργος), Πατρώνης, Μπέκας, Σκόνδρας Ν., Κατσαντώνης (82ο Μαλακασιώτης)
Θεσπρωτός: Πάνου, Αγγελούδης, Ορφανός (Ραπτόπουλος), Νικολάου, Σάκκος, Παλαμούτσης, Τσιαφίτσας (76ο Νούσης), Μαντίκας, Μπουμπούκης, Villalba, Ροβίνας