Πλήρωσε και πάλι το κακό ξεκίνημα-Ήττα του Θεσπρωτού στην Αριδαία με 1-0 από τον Αλμωπό (+εικόνες)

Share Button

Στο ίδιο έργο θεατές σε ένα ακόμη εκτός έδρας παιχνίδι για τον Θεσπρωτό.

Οι κιτρινόμαυροι μετά την Καρδίτσα και την Ξάνθη, γνώρισαν την ήττα με το… γνώριμο 1-0 και στην Αριδαία από τον Αλμωπό που τείνει να εξελιχθεί σε κακό δαίμονα καθώς είχε επικρατήσει και στο παιχνίδι Κυπέλλου τον Σεπτέμβρη στα Γιάννενα.

Η διάταξη του Θεσπρωτού

Ο Ρότσα πιστός στο δόγμα «ενδεκάδα που κερδίζει δεν αλλάζει» παρέταξε τους ίδιους ένδεκα με το νικηφόρο παιχνίδι κόντρα στην Καβάλα έχοντας περισσότερες επιλογές στον πάγκο λόγω των επιστροφών.

Ο Βασίλης Κίναλη υπερασπίστηκε την εστία και στην τετράδα της άμυνας ξεκίνησαν οι Βαλέντε, Γκανσιέρ, Γώγο και Ντ΄Αλέσιο. Αμυντικό χαφ ο Παναγιώτης Λύγκας και τετράδα στο κέντρο οι Πούφλης, Βαταμίδης, Πατσέκο και ο αρχηγός Κωνσταντίνου. Στην κορυφή της επίθεσης βρέθηκε ο Αποστόλης Σαραντίδης.

Γκολ από τα αποδυτήρια

Με το…καλημέρα στο παιχνίδι ο Θεσπρωτός αιφνιδιάστηκε και βρέθηκε πίσω στο σκορ σε μία επανάληψη του εκτός έδρας αγώνα της πρεμιέρας στην Καρδίτσα.

Μόλις στο 4ο λεπτό οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα με σκόρερ τον δήμιο των κιτρινόμαυρων Ρόβα ο οποίος είχε σκοράρει και στο παιχνίδι Κυπέλλου.

Η ομάδα του Ρότσα δεν δημιούργησε ουσιαστική απειλή στα καρέ του Τζόκιτς με τους παίκτες του Αλμωπού να κρατάνε μακριά από την περιοχή τους αντιπάλους τους.

Ο συνήθης ύποπτος και σκόρερ του μοναδικού γκολ λίγο έλειψε να χριστεί και πάλι σκόρερ αλλά στο 81ο λεπτό νικήθηκε σε τετ-α-τετ από τον Κίναλη.

Πλέον η προσοχή στρέφεται στο επόμενο παιχνίδι με αντίπαλο τη Νίκη Βόλου το οποίο είναι προγραμματισμένο να πραγματοποιηθεί το ερχόμενο Σάββατο 11 Δεκεμβρίου στις 14.45 στο Δημοτικό Στάδιο Ηγουμενίτσας

Διαιτητής: Πουλικίδης (Δράμας) Βοηθοί: Τσακίρης – Κουβαλάκης (Δράμας).

Τέταρτος: Τσιμεντερίδης (ΕΠΣ Κοζάνης).

Αλμωπός Αριδαίας: Αλμωπός (Τυριακίδης): Ντόκιτς, Κολλαράς, Γιαλαμούδης, Καράμπελας, Σουλιώτης, Κέρθι, Ασλα, Σέχου, Τριανταφυλάκης, Γιουκούδης, Ρόβας.

Θεσπρωτός: Κίναλης, Βαλέντε, Ντ’Αλέσιο, Γώγος, Γκανσιέρ, Βαταμίδης, Κωνσταντίνου, Λύγκας, Σαραντίδης, Πατσέκο, Πούφλης.

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ: almopia24.gr