Συνάντηση με τον αρχιτέκτονα κ. Σέργιο Πιτούλη πραγματοποίησε η Πρόεδρος του Οργανισμού Λιμένος Ηγουμενίτσας κα Ρεγγίνα Δηλαβέρη. Ο κ. Πιτούλης εξέφρασε στην Πρόεδρο την πρόθεσή του να προσφέρει το σχεδιασμό ενός γλυπτού με το έμβλημα του Οργανισμού Λιμένος, το οποίο θα κοσμήσει την περιοχή του Λιμένα. Η κα Δηλαβέρη ευχαρίστησε τον κ. Πιτούλη για την ευγενή πρόθεσή του και τόνισε ότι η προσφορά του είναι ευπρόσδεκτη.