“Λύγισε” στις καθυστερήσεις το Σούλι Παραμυθιάς, ήττα με 3-1 από την ΑΕΠ Καραγιαννίων-“Στοπ” στο αήττητο σερί των 12 αγώνων

Στην Κοζάνη σταμάτησε το εντυπωσιακό αήττητο σερί των 12 αγώνων το Σούλι Παραμυθιάς που γνώρισε την ήττα με σκορ 3-1 από την πρωτοπόρο ΑΕΠ Καραγιαννίων.

Παρότι βρέθηκε να κυνηγάει στο σκορ, η ομάδα του Βαγγέλη Τζιάρρα έφερε το ματς στα ίσα στο 84ο λεπτό και κρατούσε σφικτά έναν υπερπολύτιμο βαθμό αλλά “λύγισε” στις καθυστερήσεις και επιστρέφει στην Παραμυθιά με άδεια χέρια μετά από 12 σερί αγώνες (μετρούσε 10 νίκες και 2 ισοπαλίες).

Oι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο σκορ με τον Πάλλα στο 32ο λεπτό αλλά οι φιλοξενούμενοι δεν παρέδωσαν τα όπλα και κατάφεραν να ισοφαρίσουν με τον Ντόκο στο 84ο λεπτό.

Οι “πράσινοι” ήταν “αγκαλιά” με τον βαθμό της ισοπαλίας αλλά προδόθηκαν από την άμυνά τους στις καθυστερήσεις. Ο Πασχαλίδης έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στους πρωτοπόρους και ο Ντινόπουλος έδωσε το τελειωτικό κτύπημα για να διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

(20ή αγωνιστική)

Αναγέννηση Άρτας-Τηλυκράτης 2-0 (29′ Γκολάκου, 45+ Λάκκας)
Αχέρων Καναλακίου-Ναυπακτιακός Αστέρας 4-0 (23′ Ζδράβος, 35′ Καψάσκης, 47′
αυτογκόλ, 88′ Τζήμας)
ΑΕΠ Κοζάνης-Σούλι Παραμυθιάς 3-1 (32′ Πάλλας, 90+ Πασχαλίδης, 90+ Ντινόπουλος / 84′