Σάρωσε τα μετάλλια ο Άπειρος Ποδηλατικός Όμιλος στην Κέρκυρα στον αγώνα “VIDOS XCO MTB RACE”

Σάρωσε τα μετάλλια ο Άπειρος Ποδηλατικός Όμιλος την περασμένη Κυριακή 2/10/2022 στην Κέρκυρα, στον αγώνα VIDOS XCO MTB RACE.
Συμμετείχαν 18 ποδηλάτες του Άπειρου όπου στη μικρή κατηγορία 9-12 ετών ο Απειρος κατέλαβε την 1η, 2η και 3η θέση και όλοι οι μικροί αθλητές/αθλήτριες είχαν μια πολύ καλή εμφάνιση!!!
Στην κατηγορία 13-16 ετών ο Ανδρέας Νίνας κατέλαβε την 3η θέση, όπου ενώ βρισκόταν πρώτος μία κομμένη κορδέλα στα μισά της διαδρομής τον έβγαλε εκτός πίστας με αποτέλεσμα να βρεθεί πολύ πίσω και να κυνηγάει.
Στον μεγάλο αγώνα των 25km ο Ιωάννης Καραμπουκούκης μετά από έναν συναρπαστικό και δυνατό αγώνα βγήκε 2ος με μισή ρόδα διαφορά από τον πρώτο.
Η διαδρομή ήταν ιδανική για τις μικρές κατηγορίες, ασφαλής, γρήγορη, με καθαρά και μεγάλα μονοπάτια χωρίς μεγάλες παρατεταμένες ανηφόρες και όλοι οι μικροί αθλητές την απόλαυσαν! Το νησάκι του Βίδου επίσης πανέμορφο και πολύ προσεγμένο! Και του χρόνου με περισσότερους ακόμα αθλητές!