Σαρωτική η Κ20 του Θεσπρωτού, συνέτριψε με 5-0 την ΑΕ Καραϊσκάκης

H ομάδα Νέων του Θεσπρωτού (Κ-20) συνέτριψε εκτός έδρας την αντίστοιχη ομάδα του Καραϊσκάκη Άρτας με σκορ 5-0.

Οι φιλοξενούμενοι έδειξαν πως είναι ανώτεροι σε όλα τα επίπεδα, και η παρουσία του Κοσμά κάτω από τα δοκάρια, γλύτωσε τους νεαρούς του Καραϊσκάκη, από ακόμη μεγαλύτερο σκορ.

Στο πρώτο μέρος, οι Θεσπρωτοί ήταν ανώτεροι όμως έπεσαν πάνω στον εξαιρετικό Κοσμά, αλλά τελικά άνοιξαν το σκορ, στο 42ο λεπτό, με τον Καλούτζη στην προσπάθεια να κοντράρει σουτ αντιπάλου, να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα, για το 0-1.

Στο δεύτερο μέρος, οι φιλοξενούμενοι ήταν καταιγιστικοί, και στο 65ο λεπτό, ο Ράπτης, με θαυμάσια ατομική ενέργεια συνέκλινε από αριστερά, και με κεραυνό στο “παραθυράκι” έγραψε το 0-2. Στο 73ο λεπτό, τραγικό λάθος της άμυνας, έφερε τον Παππά σε θέση τετ α τετ, εκείνος επιχείρησε μια εξαιρετική λόμπα, που σταμάτησε στο δοκάρι, όμως ο Μεχμετάι που ακολούθησε τη φάση, πλάσαρε από το ένα μέτρο, για το 0-3. Οι νικητές είχαν πολλές τελικές και ευκαιρίες για γκολ, και στο 86ο λεπτό, ο Παππάς έφυγε στο τετ α τετ, και αυτή τη φορά κατάφερε να περάσει την μπάλα πάνω από τον εξερχόμενο Κοσμά, γράφοντας το 0-4. Λίγο πριν το τέλος, ο Θεσπρωτός είχε δοκάρι σε σουτ του Κομίνη, για να διαμορφώσει το τελικό 0-5 και πάλι ο Παππάς με σουτ από τα όρια της περιοχής.

Διαιτητής : Τσιώρης Παναγιώτης  Βοηθοί : Βατός Παναγιώτης – Αθανασίου Άγγελος

Καραϊσκάκης Κ20 (Ρούσσας) : Κοσμάς, Ζιώρης, Γαλανός, Θεμελής, Τζούνης, Δημητρίου, Τρίφι, Παππάς Γ., Παππάς Β., Καλούτζης, Παππάς Κ.

Θεσπρωτός Κ20 : Καρδάνης, Πετρίδης, Πάνος, Δημητρίου, Σάκκος, Τσαλούκας, Ράπτης, Μεχμετάι, Μπάλος, Ζίε, Παππάς
Στον πάγκο οι : Τσαγκαράκης Γ., Τσαγκαράκης Γιωρ., Ρούσης, Αδαμίδης, Σγουρίδης, Μπάσκας, Κομίνης, Νάτσης

Θα ακολουθήσει αργότερα, φωτορεπορτάζ, καθώς και στιγμιότυπα από το παιχνίδι.