Ο Δήμος Ηγουμενίτσας σε συνεργασία με το Ελληνικός Ερυθρός Σταυρός-Περιφερειακό Τμήμα Ηγουμενίτσας , συγκεντρώνει ανθρωπιστική βοήθεια, με τη συλλογή τροφίμων μακράς διαρκείας και υγειονομικού υλικού, για τη στήριξη των προσφύγων και του δοκιμαζόμενου λαού της Ουκρανίας, που βιώνει τη φρίκη του πολέμου.
ΕΙΔΗ ΤΡΟΦΙΜΩΝ: Κονσέρβες παντός τύπου, Γάλα εβαπορέ, Γάλα σε σκόνη για παιδιά, Δημητριακά, Ζυμαρικά, Όσπρια, Αλεύρι, Παξιμάδια
Η συγκέντρωση της ανθρωπιστικής βοήθειας θα πραγματοποιηθεί από την Τρίτη 8 Μαρτίου έως την Τετάρτη 16 Μαρτίου (εκτός Σαββατοκύριακου) από τις 09:00 έως τις 14:00 στο χώρο του Κοινωνικού Παντοπωλείου Δήμου Ηγουμενίτσας (πρώην Κέντρο Υγείας Ηγουμενίτσας). Τηλέφωνο επικοινωνίας 26650 21438