Μια γυναίκα, η Λαμπρινή Γιώγου θα καταλάβει τελικά την….ορφανή θέση του Γιώργου Οικονόμου στο ψηφοδέλτιο του ΣΥΡΙΖΑ.
Μετά την οικιοθελή αποχώρηση του πρώην προέδρου της Πανηπειρωτικής, η δεύτερη θέση του ψηφοδελτίου του κόμματος πίσω από τον επκεφαλής Μάριο Κάτση έμεινε κενή και στον τοπικό ΣΥΡΙΖΑ αποφάσισαν να προχωρήσουν σε μετάγγιση…φρέσκου αίματος με την παρουσία μιας νεαρής επιστήμονα.
Η Λαμπρινή Γιώγου είναι γεωλόγος και διατηρεί γραφείο στην Ηγουμενίτσα.
Ετσι ο ΣΥΡΙΖΑ κατεβαίνει στις εκλογές σε…πλήρη σύνθεση με επικεφαλής τον Μάριο Κάτση. Στη δεύτερη θέση βρίσκεται η Λαμπρινή Γιώγου και το ψηφοδέλτιο συμπληρώνουν ο Παύλος Παπαρούνας και η Αστυρόπη Τσακίρη.