Λένε πως η κλάση είναι παντοτινή και ο Χουάν Ραμόν Ρότσα με τον Νίκο Λιάκο δεν σταμάτησαν ποτέ να επιβεβαιώνουν αυτό το ρητό.
Οι δύο παλαίμαχοι άσοι έδωσαν το παρών στον φιλανθρωπικό ποδοσφαιρικό αγώνα που διοργάνωσαν από κοινού Η Ένωση Προσωπικού Λιμενικού Σώματος ΒορειοΔυτικής Ελλάδας και η Ένωση Αστυνομικών Υπαλλήλων Θεσπρωτίας την Τετάρτη το μεσημέρι στο Δημοτικό Στάδιο Ηγουμενίτσας.
Οι Ρότσα και Λιάκος που διάγουν την 6η δεκαετία της ζωής τους, ξαναφόρεσαν τα ποδοσφαιρικά τους παπούτσια και πατήσανε χορτάρι ξυπνώντας όμορφες αναμνήσεις όταν αμφότεροι μεσουρανούσαν στα γήπεδα.