Ζωντανός στο κόλπο της ανόδου ο ‘Αρης Φιλιατών, νίκη εκτός έδρας με 1-0 στην ‘Αρτα επί του ΠΑΣ Ανέζα

Σπουδαία εκτός έδρας νίκη πέτυχε ο Άρης Φιλιατών στην Ανέζα στα πλαίσια της 6ης αγωνιστικής των μπαράζ ανόδου στη Γ΄ Εθνική. Η ομάδα του Δημήτρη Μουρούτη επικράτησε με 1-0 του ΠΑΣ Ανέζα.

Το μοναδικό γκολ του αγώνα πέτυχε στο 20ο λεπτό ο Παπανδρέου με σουτ.

Στο 68′ ο Άρης Φιλιατών είχε δοκάρι με τον Γώγο.

Στις καθυστερήσεις το αγώνα ο ΠΑΣ Ανέζα κέρδισε πέναλτι αλλά ο Χρηστογιάννης που ανέλαβε την εκτέλεση έστειλε την μπάλα άουτ.

Ο Άρης Φιλιατών τέλειωσε το ματς με εννέα παίκτες καθώς αποβλήθηκαν με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 26΄ο λεπτό ο Πανταζής και στο 80΄ό ο Μαντζούκης.

Διαιτητής: Πετρόπουλος (Αχαΐας)

Βοηθοί: Καραμέρος (Ηλείας) – Σπυρόπουλος (Αχαΐας)

ΠΑΣ Ανέζα (Δημήτρης Σφήκας): Τσαμπάς Μ., Ρώσσιος, Γκανάρας, Παπανίκου, Χουλιάρας Αν., Παναγιώτου, Χρηστογιάννης, Σιώζος Γ., Μιχάλης, Ρούμπος, Νίκαρης (70′ Ζώης)

Άρης Φιλιατών (Δημήτρης Μουρούτης): Καρδάνης, Μαγκόπουλος, Πανταζής, Μαντζούκης, Μητσέλος, Παπανδρέου Χ., Ιωακειμίδης, Κύργιος, Πασχάλης, Γαλάνης (57΄ Γώγος), Παπανδρέου.

Τα αποτελέσματα των αγώνων της 6ης αγωνιστικής των μπαράζ πρωταθλητών των ΕΠΣ για την άνοδο στη Γ’ Εθνική

Α.Ε. Γραμμοχωρίων – Θύελλα Ελεούσας 2-3

Παναγρινιακός – Αμβρακικός Βόνιτσας  3-2

ΠΑΣ Ανέζα – Άρης Φιλιατών 0-1

ΡΕΠΟ: Αναγέννηση Περιβολίου