Συντριβή του Αστέρα Παραποτάμου, 1-5 από τον Νέο Αμφίλοχο

Με βαριά ήττα ολοκλήρωσε τις εντός έδρας υποχρεώσεις του ο Αστέρας Παραποτάμου.

Η νεοφώτιστη ομάδα του Μιχάλη Αντωνίου ηττήθηκε με σκορ 4-1 από τον Νέο Αμφίλοχο και τερματίζει οριστικά στην προτελευταία θέση της βαθμολογίας.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν ορεξάτοι και φουριόζοι στο παιχνίδι και ευτύχησαν να προηγηθούν με τον Τσιούνη στο 8ο λεπτό.

Στο 57ο λεπτό ο Αστέρας έφερε το παιχνίδι στα ίσα με τον συνήθη ύποπτο Γιάννη Γκόλια να κάνει το 1-1.

Ακολούθησε ένα εκρηκτικό δεκάλεπτο από τον Αμφίλοχο που με μεγάλο πρωταγωνιστή και σκόρερ τον Τσιούνη πέτυχε τρία γκολ φθάνοντας σε μια επιβλητική νίκη.

Ο στράικερ της ομάδας της Αμφιλοχίας σκόραρε άλλες δύο φορές (60΄, 64′) πετυχαίνοντας χατ-τρικ για να συνεχίσει το επιθετικό κρεσέντο των φιλοξενούμενων ο Κούσης στο 68ο λεπτό ανεβάζοντας το δείκτη του σκορ σε 4-1. Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Νάκος ο οποίος στο 79ο λεπτό διαμόρφωσε το τελικό 5-1.

ΦΩΤΟ: ΑΡΧΕΙΟ