ΜΠΑΣΚΕΤ: Ο Πρωτέας Ηγουμενίτσας “άλωσε” την Κέρκυρα και παίζει όλη την χρονιά την επόμενη αγωνιστική

Ο Πρωτέας Ηγουμενίτσας επικράτησε του Κερκυραϊκού εκτός έδρας με 51-65 και πλέον όλη η χρονιά και η κατάληξη αυτής θα κριθεί την επόμενη αγωνιστική με τον Σπάρτακο όπου με νίκη πάνω από 7 πόντους θα πάρει την δεύτερη θέση που οδηγεί στα playoffs.

Στα του αγώνα οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 33-35 στο ημίχρονο και ουσιαστικά έθεσαν τις βάσεις για την νίκη με το επιμέρους 8-18 της τρίτης περιόδου.

Στα τελευταία δέκα λεπτά κατάφερε να κρατήσει την υπέρ του διαφορά και να φτάσει στην νίκη με 51-65.Απο τους νικητές ο Μάλλιος ειχε 16 πόντους και ο Χαντάλης 13 ενώ απο τον Κερκυραϊκό ο Γογγάκης Γ. ειχε 14 και ο Ούστογλου 13.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ:Α:14-15 Β:19-20 Γ:8-18 Δ:10-12

ΚΕΡΚΥΡΑΪΚΟΣ(ΜΠΑΛΟΣ):ΟΥΣΤΟΓΛΟΥ 13, ΚΑΛΟΓΗΡΟΣ, ΠΑΡΑΜΥΘΙΩΤΗΣ, ΚΑΛΟΓΗΡΟΣ 2, ΓΡΙΒΑΣ, ΣΤΕΡΓΙΟΥ 4, ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ 8, ΓΟΓΓΑΚΗΣ 2, ΣΤΑΝΕΛΟΣ 2, ΓΟΓΓΑΚΗΣ 14, ΚΩΣΤΑΡΕΛΟΠΟΥΛΟΣ 6, ΜΕΤΣΟ

ΠΡΩΤΕΑΣ ΗΓΟΥΜΕΝΙΤΣΑΣ(ΑΛΕΞΙΟΥ):ΜΙΧΑΗΛ 4, ΤΣΑΓΚΑΣ, ΣΩΤΗΡΙΟΥ 5, ΝΤΟΥΣΚΟΣ 11, ΜΠΕΖΑΣ 1, ΧΑΝΤΑΛΗΣ 13, ΔΗΛΑΒΕΡΗΣ 6, ΜΠΑΜΠΟΣ 5, ΚΡΑΝΗΣ, ΜΑΛΛΙΟΣ 16, ΜΠΙΛΙΟΥΡΗΣ